Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0822U100235<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кватирко Олександр Михайлович 
Еколого-економічні засади підвищення конкурентоспроможності лісового сектору регіону: автореф. дис. ... д.філософ : 051 - Соціальні та поведінкові науки. Економіка / О. М. Кватирко ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. — 2022 — укp.

Встановлено, що конкурентні переваги суб'єктів лісогосподарського підприємництва можуть бути використані на основі формування механізмів, які охоплюватимуть комплекс методів, способів та інструментів бюджетноподаткового та фінансово-кредитного спрямування, а також сучасні інституціональні форми встановлення партнерських відносин між постійними лісокористувачами, органами місцевого самоврядування та суб'єктами приватного підприємництва. Доведено, що формування таких механізмів має базуватися на еколого-економічних засадах, які передбачають дотримання вимог вітчизняного екологічного законодавства та міжнародних природоохоронних конвенцій щодо розширеного відтворення лісоресурсного потенціалу та підвищення рівня комплексності використання деревної танедеревної сировини. Обґрунтовано, що підвищення рівня конкурентоспроможності лісогосподарських підприємств залежить від застосування зовнішніх інструментів впливу та використання інструментів внутрішньокорпоративного рівня. До зовнішніх інструментів впливу відносяться: бюджетне фінансування розширеного лісовідновлення; пільгове оподаткування виробництв, які впроваджують сучасне обладнання і технології; пільгове кредитування закупівлі вітчизняного обладнання; спрощення процесу митно-тарифного регулювання експорту продукції лісопереробки та підвищення ставок мита на її імпорт; впровадження прогресивної шкали зниження ставок дивідендів; законодавче розширення прав профспілок та впровадження системи дуальної освіти у профільних закладах вищої лісівничої освіти; удосконалення системи ідентифікації бази оподаткування заготівлі продукції недеревинного походження. Інструментами внутрішньокорпоративного рівня виступають: формування та дотримання інвестиційних бюджетів; використання технологій бюджетування та розширення електронного обліку операцій; впровадження системи податкового планування та внутрішнього фінансового контролю; впровадження комплексних інформаційних систем управління лісівничими та виробничими процесами; сертифікація, стандартизація, ліцензування, впровадження систем якості у відповідності з регламентами ЄС; впровадження системи управління персоналом за KPI, розширення програм професійного розвитку; активізація діяльності щодо участі у міжнароднихгрантових проектах природоохоронного спрямування. Розроблено авторський концепт стратегічного цілепокладання підвищення конкурентоспроможності лісового сектора регіону на основі інтегральної оцінки використання конкурентних переваг державнихлісогосподарських підприємств, що дасть можливість ув'язати цілі ефективнішого використання лісоресурсного потенціалу та поглиблення переробки деревини з пріоритетами соціально-економічного розвитку регіону та об'єднаних територіальних громад.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського