Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0822U100731<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Гнітецький Максим Олегович 
Особливості прояву господарських ознак серед потомства від міжвидових і міжсортових схрещувань картоплі: автореф. дис. ... д.філософ : 201 - Аграрні науки та продовольство. Агрономія / М. О. Гнітецький ; Сумський національний аграрний університет. — 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню особливостей прояву господарських ознак серед потомства від міжвидових і міжсортових схрещувань картоплі. Експериментально доведено неоднаковий вплив компонентів схрещування на енергію проростання та лабораторну схожість насіння. У цілому, перевага за проявом показників серед насіння від міжвидових схрещувань була вищою, відповідно, на 3,1 і 5,1%, ніж міжсортових. Виявлений позитивний вплив на вираження показників намочування насіння в параамінобензойній кислоті. Залежно від походження комбінацій втрати матеріалу на етапах вирощування сіянців були різними. Доведена перспективність компонентів схрещування – беккросів міжвидових гібридів, порівняно з сортами, за фенотиповим проявом продуктивності та її складових. Це стосувалось також порівняння вираження показника серед потомства та кращого запилювача, материнської форми. Висока позитивна залежність виявлена лише між середньою популяційною продуктивністю та часткою гібридів з вищим проявом ознаки, ніж у кращого з батьків. У окремих комбінаціях виявлене потомство із істинним гетерозисом, додатним значенням ступеню трансгресії та частоти трансгресії. Встановлено вищий потенціал потомства від беккросування, ніж від внутрішньовидових схрещувань, за вмістом крохмалю у бульбах, що за середнім популяційним значенням показника вимірювалось, відповідно, 13,8-19,5 % та 13,1-17,9 %. Наукова новизна одержаних результатів. Вперше виявлено позитивний плив ПАБК на проростання гібридного насіння; встановлено перевагу гібридного насіння міжвидового походження над внутрішньовидовим за енергією проростання, лабораторною схожістю; доведена більша перспективність для виділення цінних гібридів матеріалу від беккросування міжвидових батьківських форм; визначено вплив репродукування гібридів на вираження показників; встановлено генетичний потенціал батьківських форм як донорів ознак, специфічність взаємодії генотипів та її вплив на прояв показників серед потомства.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського