Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0822U100923<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Мусієнко Володимир Анатолійович 
Прогнозування ризику розвитку тиреоїдної патології у хворих на цукровий діабет 2 типу та макросудинних ускладнень в умовах коморбідності: автореф. дис. ... д.філософ : 222 - Медицина / В. А. Мусієнко ; Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров'я України. — 2022 — укp.

У дисертації наведено нове, науково-обгрунтоване теоретичне узагальнення та здійснено розв'язання актуального завдання, яке полягає у встановленні основних патогенетичних особливостей коморбідного перебігу цукрового діабету 2 типу у поєднанні з дифузним нетоксичним зобом та гіпотиреозом, підвищенні ефективності діагностики та профілактики тиреоїдної патології у хворих на цукровий діабет 2 типу та прогнозуванні макросудинних ускладнень в умовах їх коморбідного перебігу. У результаті проведеного наукового дослідження розроблено математичні моделі прогнозування розвитку тиреоїдної патології у хворих на цукровий діабет 2 типу, які на основі рутинних лабораторних показників дозволяють виокремити контингент пацієнтів з високою ймовірністю виникнення гіпотиреозу та дифузного нетоксичного зобу. Доповнено наукові дані щодо порушень ліпідного профілю при цукровому діабеті 2 типу та його коморбідності. При дослідженні ліпідного профілю вірогідно відрізнялося відношення шансів вище цільових значень за показниками загального ХС, ХС-не-ЛПВЩ та нижче цільових значень за показником ХС-ЛПВЩ у пацієнтів із коморбідним перебігом цукрового діабету 2 типу та гіпотиреозу, а також цукрового діабету 2 типу та дифузного нетоксичного зоба. Крім того, у вірогідної більшості пацієнтів з ЦД2 і гіпотиреозом рівень ХС-ЛПНЩ був вище цільових значень. У групі ЦД2 + ГТ + ДНЗ виявлено, що у всіх пацієнтів була вища цільового рівня концентрація загального ХС. При цьому у хворих на поєднаний перебіг цукрового діабету 2 типу, гіпотиреозу та дифузного нетоксичного зобу вірогідно відрізнялися відношення шансів вище цільових за показником ТГ та загального ХС та нижче цільових значень за показником ХС-ЛПВЩ. Встановлено взаємозв'язок поєднаного перебігу цукрового діабету 2 типу, гіпотиреозу, дифузного нетоксичного зобу та макроангіопатій з дисліпідемією. За допомогою ROC-аналізу були розраховані оптимальні точки відсікання параметрів ліпідограми, які визначають відносний ризик макроваскулярних ускладнень у хворих на цукровий діабет 2 типу та гіпотиреоз: загальний ХС > 5,11 ммоль/л, ТГ ≥ 2,03 ммоль/л, ХС-ЛПНЩ ≥ 2,97 ммоль/л та ХС-не-ЛПВЩ ≥ 4,29; у хворих на цукровий діабет 2 типу з коморбідним дифузним нетоксичним зобом: загальний ХС ≥ 4,97 ммоль/л, ТГ ≥ 2,54 ммоль/л, ХС-ЛПНЩ ≥ 3,21 ммоль/л та ХС-не-ЛПВЩ ≥ 4,20 ммоль/л; у хворих на коморбідний перебіг цукрового діабету 2 типу, гіпотиреозу та дифузного нетоксичного зоба загальний ХС ≥ 4,89 ммоль/л, ТГ ≥ 1,56 ммоль/л, ХС-ЛПНЩ ≥ 2,93 ммоль/л, ХС-не-ЛПВЩ ≥ 4,04 ммоль/л та РХС ≥ 1,14 ммоль/л.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського