Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0823U100395<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Лошакова Юлія Анатоліївна 
Еколого-економічна ефективність просторового планування землекористування територіальних громад : автореферат дис. ... д.філософ : 051 / Ю. А. Лошакова ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. — 2023 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню просторового планування землекористування територіальних громад, еколого-економічній оцінці ефективності функціонування землекористування, моделюванню процесупросторового розвитку територіальних громад у довгостроковій перспективі. У дисертації досліджено трактування понять «простір» і «територія», а також їх взаємозв’язок у контексті просторового планування в європейських країнах. Здійснено аналіз досвіду зарубіжних країни, який визначає просторове планування важливою складовою їх регіональної політики. Вивчено основний набір показників сталого розвитку, запропонований Комісією ООН зі сталого розвитку, а також систему індикаторів, запропоновану Організацією економічного співтовариства та розвитку. Доведено, що застосування тієї чи іншої системи індикаторів для оцінки сталого розвитку вимагає науково-обґрунтованої гнучкості та врахування умов, діяльності й пріоритетів розвитку конкретної країни. Удосконалено логічно-смислову модель системи управління земельними ресурсами, яка визначає просторове планування як функцію держави у прийнятті рішень щодо просторового розвитку. У результаті проведеного аналізу загальнонаціональних показників сталого розвитку, прийнятих міжнародним науковим співтовариством, базуючись на принципах об’єктивності, прозорості, доступності та оптимальності, запропоновано набір економічних та екологічних показників сталого розвитку. У роботі розглянуто та вивчено розроблені вітчизняними вченими методики оцінки стійкості регіонів за виробничо-економічними показниками, інвестиційними, зовнішньо-економічними, а також науково- інноваційними показниками розвитку. Проаналізовано метрику для вимірювання процесів сталості, напрацьовану вченими Інституту прикладного системного аналізу НАН України. Удосконалено принципи відбору основних показників сталого розвитку. Запропоновано набір показників стійкості екологічного та економічного виміру сталого розвитку на регіональному рівні. Обґрунтовано, що оптимальним методом нормування значень вказаних показників є метод варіації. Запропоновано методи розрахунку екологічних та економічних індикаторів сталого розвитку територіїтериторіальної громади. Розраховано значення показників у межах економічної та екологічної складової. Пропозиції по стратегічному районуванні громади сформовано на основі експертного методу. Проведено визначення еколого-економічної ефективності просторового планування.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського