Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0823U100414<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Говенько Роман Володимирович 
Продуктивність кукурудзи залежно від удобрення в умовах Лівобережного Лісостепу України : автореферат дис. ... д.філософ : 201 / Р. В. Говенько ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. — 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена теоретичному обґрунтуванню та розробці заходів оптимізації живлення гібридів кукурудзи за застосування різних видів добрив, способів їх внесення та оцінці економічної й енергетичної ефективності технологій вирощування в умовах Лівобережного Лісостепу України. Для Лівобережного Лісостепу України встановлено шляхи оптимізації живлення гібридів кукурудзи за застосування різних видів добрив, способів внесення та оцінці економічної й енергетичної ефективності технологій вирощування, що дозволило встановити їхню високу господарську та практичну доцільність, відповідність забезпеченості потреб кукурудзи тепловими одиницями та ефективність застосування різних видів азотних добрив у технологіях вирощування кукурудзи в лівобережному Лісостепу України. Встановлено потенціал продуктивності гібридів кукурудзи ЕС Астероїд та ЕС Конкорд, особливості формування елементів структури врожаю та якості зерна на темносірому опідзоленому ґрунті залежно від фону мінеральних добрив, виду азотних добрив та комплексного добрива з макро- та мікроелементами Гумілін Стимул. Розроблено рекомендації для умов Лівобережного Лісостепу України щодо вирощування середньостиглих гібридів кукурудзи ЕС Конкорд та ЕС Астероїд. Науково обґрунтовано та практично доведено ефективність проведення одноразового позакореневого підживлень посівів добривом Гумілін Стимул у нормі 3 л/га у фенологічну фазу 5–7 листків (ВВСН 15–17) на фоні добрива КАС 32, пролонгованої дії. Дослідження показали, що тривалість міжфазних періодів гібридів кукурудзи залежала від застосування азотних добрив та різнилася залежно від їх виду. Виявлено, що за внесення добрива КАС 32 вона була найбільшою. Водночас встановлено, що тривалість вегетаційного періоду зростала також за проведення позакореневих підживлень добривом Гумілін Стимул у середньому на 3–7 діб. У ході проведених досліджень виявлено та підтверджено залежність висоти рослин гібридів та висоти прикріплення качана кукурудзи від виду азотних добрив. Спостереження за висотою прикріплення нижнього качана засвідчує прямопропорційну залежність від виду азотних добрив та збільшення лінійних розмірів рослин. Виявлено вплив елементів технології вирощування кукурудзи на вміст фотосинтетичних пігментів у листках. Виявлено вплив елементів технології вирощування кукурудзи на вміст фотосинтетичних пігментів у листках. Науково обгрунтовано та доведено, що ефективність застосування азотних добрив залежала від виду добрива, фенологічної фази кукурудзи та кратності позакореневих обробок посівів. Дослідженнями виявлено чітку залежність накопичення вмісту білку за застосування різних форм азотних добрив і позакореневого підживлення посівів. Проведені розрахунки економічної та енергетичної ефективності застосування підживлення посівів добривом Гумілін Стимул дозволили встановити ефективні комбінації внесення форм добрив та підживлення посівів Гумілін Стимул.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського