Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0823U100467<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Устименко Володимир Ігорович 
Екологічна оцінка біорізноманіття лісового покриву борів природного заповідника «Древлянський» в умовах радіоактивного забруднення : автореферат дис. ... д.філософ : 101 / В. І. Устименко ; Поліський національний університет. — 2023 — укp.

Об’єкт дослідження – зміна видового біорізноманіття флори в умовах радіоактивно забруднених територій природного заповідника «Древлянський». Мета дослідження – Метою дисертаційної роботи є дослідження сучасного стану рослинних асоціацій та визначення закономірностей зміни основних показників їх видового різноманіття на радіоактивно забруднених територіях ПЗ «Древлянський». Методи дослідження – польовий, аналітичний, радіологічний, атомно-абсорбційний, статистичний. Теоретичні і практичні результати – У дисертаційному дослідженні представлено результати дослідження фізико-хімічних властивостей ґрунтів, вміст рухомих форм важких металів та радіонуклідів 137Cs та 90Sr у ґрунті. В результаті дослідження міграції радіонуклідів у ланці «ґрунт-рослина» було встановлено коефіцієнти накопичення та переходу радіонуклідів до рослин залежно від типу лісорослинних умов. Було проведено моніторинг стану рослинних асоціацій борів, визначено домінуючі види та індекси видового різноманіття. На основі проведеного аналізу фізико-хімічних параметрів ґрунту та рівня забруднення територій, а також індексах видового різноманіття було розроблено ряд моделей для визначення міри впливу факторів на видового різноманіття. Новизна – визначено ключові індекси видового різноманіття рослинних асоціацій борів природного заповідника «Древлянський» та побудовано окремі моделі впливу фізико-хімічних параметрів ґрунту, рівня його забруднення важкими металами та радіонуклідами на ключові показники видового різноманіття рослин. Ступінь упровадження – Результати досліджень впроваджено у практику екологічного моніторингу природного заповідника «Древлянський» і використовуються управлінням екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації при розробці й створенні нових об’єктів природо-заповідного фонду. Сфера (галузь) використання – у навчальному процесі Поліського національного університету; при при викладанні дисциплін: «Моніторинг довкілля», «Моделювання та прогнозування стану довкілля», «Збалансоване природокористування», «Оцінка впливу на довкілля», «Екологічна безпека».

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського