Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0823U100789<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Патинська-Попета Марина Михайлівна 
Управління фінансовим потенціалом територіальних громад на засадах сталого розвитку та європейської інтеграції : автореферат дис. ... д.філософ : 073 / М. М. Патинська-Попета ; Поліський національний університет. — 2023 — укp.

Мета: теоретико-методологічне та методичне обґрунтування умов функціонування територіальних громад на етапі децентралізації і розробка пропозицій щодо удосконалення наявних і впровадження інноваційних підходів управління їх фінансовим потенціалом на засадах сталого розвитку та європейської інтеграції.Об'єкт: процес управління фінансовим потенціалом територіальних громад в умовах євроінтеграційної перспективи. Методи дослідження: наукового синтезу, порівняння та систематизації; абстрактно-логічний; статистико-економічний; монографічний; порівняльного аналізу та синтезу; логічного узагальнення; кореляційно-регресійного аналізу.Теоретичні результати: проілюстровано в концептуальних підходах, методичних основах і висновках, закладених у дисертаційній роботі. Результати дослідження відкривають перспективи для поглиблення теоретико-методологічних засад управління фінансовим потенціалом сталого розвитку територіальних громад і враховуються в освітньому процесі Поліського національного університету, зокрема при викладанні дисциплін «Регіональна політика та сталий розвиток територій», «Національна та регіональна економіка», «Економіка ЄС». Практичні результати: розробка теоретико-методичних узагальнень та науково-практичних рекомендацій щодо управління фінансовим потенціалом сталого розвитку територіальних громад на засадах сталого розвитку та європейської інтеграції. Наукова новизна: запропоновано концептуальний підхід до формування механізму управління фінансовим потенціалом територіальних громад, який, на відміну від існуючих, передбачає активацію важелів внутрішнього й зовнішнього середовища через партисипативне стратегічне планування, моніторинг і контроль ефективності залучення й використання наявних та потенційних ресурсів громади, партнерство стейкхолдерів у прийнятті та під час реалізації ухвалених рішень, а також визнані європейською практикою принципи оптимальності, ефективності, оперативності, об’єктивності, комплексності та адаптивності, що дозволить підвищити фінансовий потенціал територіальних громад й здатність до ефективного формування та розподілу не лише наявних, а й потенційних бюджетних, інвестиційних, кредитних та грантових фінансових ресурсів і сприятиме досягненню Цілей сталого розвитку відповідно до стратегії повоєнного відновлення країни й програми набуття членства в ЄС. Ступінь впровадження: Пулинська селищна рада Житомирської області; Харитонівська сільська рада Житомирської області; Ярунська сільська рада Звягельського району Житомирської області; Поліський національний університет. Ефективність: результати дослідження сприятимуть формуванню ефективної системи управління фінансовим потенціалом територіальних громад для забезпечення потреб сталого розвитку під час повоєнного відновлення й інтеграції в європейське співтовариство. Сфера використання: органи місцевого самоврядування, наукові установи НААН України, заклади вищої освіти економічного профілю.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського