Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0824U000648<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Поліщук Вадим Дмитрович 
Детінізація зайнятості як чинник забезпечення соціальної безпеки. : автореферат дис. ... д.філософ : 051 / В. Д. Поліщук ; Львівський національний університет імені Івана Франка. — 2024 — укp.

У дисертації поглиблено теоретико-методологічні засади і розроблено практичні рекомендації щодо зниження рівня тіньової зайнятості шляхом впровадження ефективних державних заходів для забезпечення соціальної безпеки за сучасних умов; удосконалено понятійно-категоріальний апарат, зокрема введені нові трактування понять «детінізація занятості» та «соціальна безпека», що дозволило якісно покращити розуміння сутності цих економічних явищ. Розроблено модель для аналізу взаємозв’язку процесу детінізації зайнятості та формування соціальної безпеки суспільства за сучасних умов. Впровадження розробленої моделі стане поштовхом для раціонального вибору шляхів максимізації зусиль держави, спрямованих на детінізацію економіки та зайнятості населення і зниження рівня корумпованості суспільства. На основі опрацювання великих масивів звітної та статистичної інформації розвинуто теоретичні підходи, що визначають шляхи протидії формуванню тіньової зайнятості у нових економічних реаліях, що, відповідно до авторського підходу, передбачають групування конкретних заходів за такими чинниками впливу як корупція, фіскальна політика, пандемія COVID-19 та воєнні дії. У дисертаційній роботі набула подальшого розвитку комплексна система заходів щодо мінімізації та запобігання соціально-економічним загрозам соціальній безпеці, що є елементом механізму пошуку резервів державного регулювання складових соціальної безпеки. Окреслена в межах запропонованого механізму система заходів може бути використана органами державної влади для розробки моделі стабільного та сталого розвитку вітчизняної економіки. Удосконалено схему побудови механізму детінізації зайнятості, метою впровадження якого має стати підвищення прозорості системи регулювання, управління та стимулювання переходу працівників у офіційний сектор зайнятості на основі створення можливостей для забезпечення високого рівня якості життя та соціальної безпеки. Визначено основні напрями діяльності державних органів з детінізації зайнятості у Польщі, Великобританії, Швеції, Франції, Литві, Угорщині, Іспанії, Німеччині і Нідерландах та виокремлено найбільш успішні програми та заходи, які можуть бути впровадженими в Україні. Для цього у роботі застосовано дворівневе рейтингове оцінювання, яке показало найбільш ефективні державні заходи щодо зниження тіньової зайнятості для нашої держави.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського