Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0824U000816<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сорока Марина Анатоліївна 
Розвиток територіальних громад на основі регіональної смарт-спеціалізації : автореферат дис. ... д.філософ : 281 / М. А. Сорока ; Національний технічний університет "Дніпровська політехніка". — 2024 — укp.

Дисертація є завершеною науково-дослідною роботою, в якій наведено розв’язання актуального наукового завдання – наукове обґрунтування комплексу концептуальних положень щодо розвитку територіальних громад на основі регіональної смарт-спеціалізації в Україні, а також розроблення методико-технологічного забезпечення відповідних процесів у контексті забезпечення прогресу у досягненні Цілей сталого розвитку 2023.Здійснено комплексний аналіз витоків та перспектив для України впровадження підходу смарт-спеціалізація в стратегії розвитку на регіональному та місцевому рівні, вивчено роль смарт-спеціалізації як інтегративної стратегії у сфері інноваційного розвитку регіонів, проаналізовано програми розвитку запровадженні в ЄС з метою використання досвіду для підготовки проєктів розвитку регіонів України. За результатами аналізування виявлено, що на сучасному етапі розвитку нашої держави на регіональному та місцевому рівнях активізуються процеси забезпечення сталого розвитку, підвищення ефективності управління інноваційними процесами, створення сприятливого середовищадля інноваційної діяльності, підвищення рівня інноваційної та інвестиційної активності. Результативність та ефективність зазначених процесів може бути підвищена, якщо не менше ніж одна стратегічна ціль стратегії регіонального/місцевого розвитку буде визначена на засадах смарт?спеціалізації, яка зумовлює конкурентоздатність даної території.Акцентовано на тому, що стратегії регіонального та місцевого розвитку, що розроблені на основі смарт-спеціалізації, є потужним інструментом, який допомагає перевести пріоритети політики, що вироблена на рівні наднаціональних об’єднань та національному рівні, на регіональний та місцевий рівень, створюючи зв’язки в межах більш широких інноваційних екосистем та заохочуючи соціальні інновації. Вони сприяють підвищенню конкурентоспроможності та стійкості економіки території, а також забезпеченню генерування ресурсів, що необхідні для забезпечення переваг інноваційного розвитку. Схарактеризовано апробовані практики Європейського Союзу, а також практики територій-учасниць пілотного проекту в Україні (Харківська, Одеська та Запорізька області), які вже накопичили досвід використання підходу смарт-спеціалізації. На початкових етапах становлення ця концепція за своєю сутністю була галузевою. З часом вона була адаптована до регіонального контексту та почала застосовуватись як інструмент вироблення політики, що спирається на знання, можливості, особливості регіону та ключових «гравців», між якими здійснюється трансфер знань.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського