Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0824U000983<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Голотенко Анастасія Андріївна 
Розвиток суб’єктності вимушених мігрантів як умова подолання кар’єрної кризи : автореферат дис. ... д.філософ : 231 / А. А. Голотенко ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. — 2024 — укp.

У дисертаційній роботі представлено узагальнення результатів проведеного теоретичного аналізу та експериментального дослідження змістових аспектів суб'єктності вимушених мігрантів. Запропоновано модель розвитку суб’єктності вимушених мігрантів в ситуації переживання кар’єрної кризи, яка включає чотири компоненти: емоційно-вольовий, ціннісносмисловий, когнітивно-пізнавальний та дієво-практичний. Розроблено і апробовано технологію розвитку суб’єктності мігрантів, що об’єднує в собі інструменти соціально-психологічного супроводу осіб, що знаходяться в стані переживання кар’єрної кризи: групи психологічної підтримки, технологію кар’єрного консультування, групові кар’єрні заходи та нетворкінг.У вступі обґрунтовано актуальність проблеми дослідження; визначено об’єкт, предмет, методологічні основи, мету та завдання дослідження; відзначено наукову новизну, практичну значущість дослідження, наведено дані щодо апробації отриманих результатів, а також описано структуру дисертації, виходячи з послідовності розв’язання поставлених завдань.Зазначається, що проблема міграції не втрачає своєї актуальності в українському суспільстві від початку збройної агресії з 2014 року і появи нової соціально-вразливої групи, які отримали статус «внутрішньо переміщені особи». (за даними Міністерства соціальної політики, статус внутрішньо переміщених осіб наразі мають майже 4,9 млн осіб). З початкомповномасштабної війни у лютому 2022 року вимушена міграція набула нової якості і сьогодні (за інформацією українського МЗС), за кордоном перебуває 8 млн 177 тисяч українських громадян. Вимушена міграція (як внутрішня, так і зовнішня) негативно впливає на рівень психологічного і соціального благополуччя особистості, руйнує стійкі соціальні зв’язки, змінює соціальний і професійний статус людини, породжує кризу ідентичності особистості. На рівні соціального функціонування особистості, ситуація вимушеної міграції нерідко актуалізує проблему соціально-економічної вразливості, що у крайніхїї проявах провокує появу споживацької позиції, зниження мотивації до подолання труднощів та проявів синдрому вивченої безпорадності.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського