Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=2008052800019120080528000191<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Пищида В.І. 
Удосконалення технології виробництва сталі у конвертерах для підвищення стійкості їх футеровки : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / В.І. Пищида ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження фізико-хімічних процесів у кисневих конверторах з метою вдосконалення умов служби їх вогнетривкої футеровки. Розв'язано науково-технічну задачу використання периклазовуглецевої футеровки за вітчизняних технологій конверторного виробництва сталі. Формалізовано вплив пористості вогнетриву, діаметра його пор, концентрації розчинників у шлаку, міжфазного натягу, змочуваності вогнетриву рідкими фазами плавки на швидкість внутрішніх масообмінних процесів, що визначають зношування футеровки у конверторах. На підставі одержаних результатів і вперше виконаних досліджень тонкої структури периклазовуглецевих вогнетривів, що експлуатувалися у конусній і шлаковій зонах конвертора, описано механізм зношування вогнетривів у найбільш зношуваних зонах. Рекомендовано шляхи вдосконалення технології плавки. У конверторному цеху ВАТ "ДМЗ ім. Петровського" освоєний комплекс технологічних параметрів, що забезпечує підвищення стійкості футеровки агрегатів більше 200-от плавок. Комплекс грунтується на запропонованих шихтовому, шлаковому та дуттьовому режимах, нових схемах використання різних вогнетривів у футеровці та льоточних вузлах конверторів, пуску агрегатів у роботу без попереднього випалу їх футеровки. Одержаво економічний ефект від зниження витрат на вогнетриви у 2,5 раза.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.203-51-037 +
Шифр НБУВ: РА356210


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського