Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=2008052800067520080528000675<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Шерстюк С.О. 
Патологічна анатомія органів імунної системи плодів та дітей раннього віку від ВІЛ-інфікованих матерів : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / С.О. Шерстюк ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості тимуса, селезінки та мезентеріальних лімфатичних вузлів (МЛВ) на ранніх етапах та у постнатальному періоді онтогенезу під впливом ВІЛ-інфекції матері. Материнська ВІЛ-інфекція у цих органах має прояв у розвитку простої дисплазії, дисплазії з атрофією або гіперплазії лімфоїдного й епітеліального компонентів. Установлено, що за умов, якщо інфікування відбулось до сьомого тижня ембріогенезу, коли тимус ще не сформувався, то у зв'язку з цим відбуваються порушення його нормальної структури та розвиток простої дисплазії. Виявлено, що у разі проникнення ВІЛ-інфекції в організм плода після 11 - 12-го тижня ембріогенезу, коли тимус вже сформувався та якщо антигенне навантаження було дуже великим, компенсаційні реакції імунної системи плода швидко виснажуються і розвивається дисплазія з атрофією тимуса. За умов інфікування плоду після 11 - 12-го тижня ембріогенезу, коли тимус вже сформувався та у разі, якщо антигенна стимуляція була невисокою, як компенсаційно-пристосувальна реакція виникає гіперплазія органа. Доведено, що ВІЛ-інфекція матері спричиняє порушення морфогенезу органів імунної системи плода (дозрівання та диференціювання лімфоїдної та епітеліальної клітинних популяцій), зумовлюючи їх дисфункцію.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514,0-3 + Р716.212.27-2 + Р733.41-2 +
Шифр НБУВ: РА355919


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського