Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=2008072800134520080728001345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Жарков С.В. 
Органні особливості раннього гістогенезу первинної та кінцевої нирки у людини : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / С.В. Жарков ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

На ембріонах людини перших 12-ти тижнів ембріогенезу проведено морфологічне, гістохімічне, лектиногістохімічне та морфометричне дослідження, на підставі результатів якого встановлено, що реалізація провізорних і дефінітивних органогенезів проміжної мезодерми під час формування мезо- та метанефросу відбувається за допомогою однакових формотвірних процесів, ознакою яких є послідовне формування зачатків у вигляді щільних кулястоподібних структур, епітеліальних міхурців і S-подібних структур. Органоспецифічне диференціювання у мезонефральних епітеліальних похідних реалізується у краніокаудальному напряму, а метанефральних - від центру до периферії, аналогічно краніокаудальному напрямі. Розвиток мезонефрозу характеризується етапністю та перебігає за періодами становлення, структурно-функціональної стабільності й інволюції: закладка та структурне становлення відбувається до 5-ти тижнів ембріогенезу, період структурно-функціональної стабільності органа - з 5,5 до 9-ти тижнів, після 9,5 тижнів інтенсифікуються інволютивні процеси. Виявлено ефект послідовного перерозподілу глікополімерів - рецепторів лектинів у клітинах, на їх поверхні та у позаклітинних тканинних структурах у процесі органоспецифічного диференціювання епітеліальних і мезенхімних закладок вивчених органів, а також участь цих молекул у розвитку, функціонуванні та регресії мезо- та метанефронів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*695.11 + Е70*333.89*695.11
Шифр НБУВ: РА356649


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського