Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=2008072800146820080728001468<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сопельняк В.П. 
Оцінка лапароскопічної апендектомії при гострому апендициті, ускладненому перитонітом : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Сопельняк ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано застосування лапароскопічної техніки за розповсюджених форм апендикулярного перитоніту. Запропоновано певні вдосконалення стосовно більш безпечного та надійного здійснення лапароскопічного втручання за розповсюджених форм апендикулярного перитоніту. Проведено імунобіохімічні дослідження хворих і показано, що характер відповідної реакції на інтенсивність запальної відповіді прямо залежать від обсягу, тривалості та характеру ушкоджувальної дії. Вивчено рівень кортизолу у крові пацієнтів з перитонітом і доведено наявність впливу на нього інтенсивності запального процесу у черевній порожнині й операційної травми, а також ступеня хірургічної агресії. За результатами дослідження з'ясовано, що у першу добу після оперативного втручання відбувається різке підвищення рівня кортизолу у крові хворих на перитоніт. Установлено, що лапаротомічне втручання призводить до більш вираженого підйому рівня кортизолу, ніж використання лапароскопічних технологій. Особливо виражені зміни виявлено у хворих з розповсюдженими формами перитоніту, оперованих лапаротомним доступом. Вивчено показники запальної відповіді - СРБ, альбумін, імунологічні показники (МУЛ-1, МУЛ-6, ФНО). За цього не виявлено вірогідних відмінностей у хворих основної та контрольної груп та відзначено незначне перевищення рівня СРБ, МУЛ-1, МУЛ-6 і ФНО у хворих на ГА, оперованих лапаротомно. Вивчено моторику товстої кишки (механоголографію) у передопераційному періоді, а також у першу, другу, третю, п'яту та сьому добу після оперативних втручань. На підставі аналізу даних механоголограм, виконаних у післяопераційному періоді, показано, що перебіг цього періоду значною мірою залежить від чинників - ступеня запальних змін у черевній порожнині та характеру оперативного втручання. За результатами досліджень підтверджено переваги лапароскопічної апендектомії та необхідність застосування мініінвазивної технології у лікуванні дослідженої патології, зокрема, у хворих з розлитим перитонітом.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 + Р457.465.101.1 +
Шифр НБУВ: РА356863


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського