Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=2008072800176620080728001766<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Євдокимова В.В. 
Профілактика і діагностика тромботичних ускладнень після гінекологічних операцій у хворих з антифосфоліпідним синдромом : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Євдокимова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено частоту та клініко-лабораторні ознаки антифосфоліпідного синдрому (АФС) у хворих з гінекологічною хірургічною патологією, його роль у структурі тромботичних ускладнень за операційних втручань. Розроблено алгоритм передопераційного обстеження гінекологічних хворих з таким синдромом. Оцінено гемостазіологічні показники у жінок з missed abortion у групі хворих з гінекологічною хірургічною патологією у процесі підготовки до хірургічного лікування та післяопераційному періоді. Удосконалено медикаментозну профілактику тромботичних ускладнень шляхом використання напівсинтетичного препарату рослинного походження - гепаріноїдом пентосан полісульфатом SP 54. Удосконалено тактику ведення хворих з патологічною продукцією антифосфоліпідних антитіл (АФА) у післяопераційному періоді. У процесі дослідження обстежено 226 жінок: 98 пацієнток у I триместрі вагітності та 128 - з гінекологічною хіругічною патологією (міомою матки, аденоміозом, пухлиноподібними утвореннями та доброякісними пухлинами яєчників). На етапі передопераційної підготовки було виявлено АФС у 34,4 % хворих, а циркуляцію АФА без клінічних ознак - у 3,9 %. За результатами вивчення системи гемостазу, проведеного з метою виявлення тромболітичного стану, установлено гіперактивність тромбоцитарної ланки гемостазу за дії індукторами слабкої та помірної сили. Молекулярні маркери тромбінемії (тромбін-антитромбін (ТАТ), фрагменти 1 і 2 протромбіну (F1+2)) виявлено у 95,4 % випадків, а молекулярні маркери фібринемії (пізні фрагменти деградації фібриногену (D-димер), продукти деградації фібрину та фібриногену (ПДФ)) - у 30,6 %. Відзначено, що у пацєнток I групи з missed abortion, зумовленим наявністю АФС або патологічною продукцією АФА, розвивається тромботичний стан, який стає патогенетичним фоном розвитку хронічної форми дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові, що є високим ризиком розвитку тромбогеморагічних ускладнень. Терапевтична тактика ведення хворих з АФ з перевентивним прийомом перед операцією, а також післяопераційним застосуванням у ін'єкційній і таблетованій формі антикоагулянта прямої дії гепариноїду пентосану полісульфату SP 54 з метою запобігання різним тромботичним ускладненням, спричиненим вовчаковим антикоагулянтом, дозволила уникнути тромбогеморагічних ускладнень і сприяла поліпшенню реабілітаційного процесу після евакуації завмерлої вагітності, а також допомогла суттєво знизити тромботичний потенціал у післяопераційному періоді.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.74-387 +
Шифр НБУВ: РА357101


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського