Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124005344<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Шарун А.В. 
Вплив активних форм кисню різного походження на представників мікробіоценозу ротової порожнини : Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / А.В. Шарун ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено вплив активних форм кисню мікробного та фізико-хімічного походження стосовно патогенних і умовно патогенних представників мікрофлори нестерильних порожнин організму людини. Установлено наявність у ротовій порожнині людини активних продуцентів перекису водню, які відносять до A. viridans. Доведено антагоністичний вплив перекису водню, продукуємого виділеними мікроорганізмами, а також активних форм кисню, що утворюються у водних розчинах, оброблених низькотемпературною плазмою на аполірезистентні штами патогенних й умовно патогенних представників мікробіоценозу. Одержано результати щодо спільного антагоністичного впливу виділених аерококів і активованих водних розчинів на представників сімейства Enterobacteriaceae і Pseudomonadaceae. Визначено та вивчено субстрати окиснення аерококів, наявність яких збільшує поглинання кисню та призводить до їх антагоністичної активності (на 20 - 60 %, а у деяких випадках - до 100 % і більше). Установлено антиоксидантну роль глутатіону, яка обумовлює зниження антагоністичної активності аерококів. Здійснено порівняльний аналіз оксідазних і антагоністичних властивостей. Виявлено достовірні відмінності між штамами аерококів з екогруп порожнин рота, сечостатевих шляхів і кишечника, що полягають в істотних розбіжностях у активності та окиснення субстратів, а також відмінності в антибіотикорезистентності.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.862-8 +
Шифр НБУВ: РА337279


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського