Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124007952<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кадацька О.М. 
Державний бюджет як інструмент макроекономічної політики в умовах ринкової трансформації : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.М. Кадацька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення державного бюджету як інструмента макроекономічної політики з поєднанням його загальноекономічного та фінансового визначень як системи грошових відносин, що складаються у процесі утворення та використання основних централізованих фінансових ресурсів, які відображаються у вигляді державних доходів і видатків, утворюючи основний фінансовий план держави і використовуються як засіб впливу на макроекономічні параметри. На базі порівняльного аналізу структур бюджетів України та країн з розвинутою ринковою економікою визначено основні їх відмінності, що полягають у значному відставанні України за обсягами бюджетного фінансування соціальної сфери, у великих розмірах адміністративно-управлінських видатків, державних цільових фондів і питомої ваги неподаткових надходжень у структурі бюджетних доходів, що негативно впливає на макроекономічне регулювання. Розкрито основні напрями використання державного бюджету як інструмента економічної політики через вплив доходної, видаткової його частин і бюджетного дефіциту на ВВП, зайнятість, інфляцію, платіжний баланс, сукупний попит, інвестиції, збереження, споживання. Розроблено векторну таблицю, що відображає взаємозв'язок між складовими бюджету та основними макроекономічними параметрами. На підставі взаємозв'язку між бюджетом і основними макроекономічними параметрами систематизовано основні суперечності та недоліки існуючих підходів до реалізації фіскальної та стимулювальної функцій державного бюджету, пов'язані з високим рівнем податкового навантаження, недосконалістю механізму бюджетного фінансування та механізму контролю за витрачанням коштів. Доведено, що їх подолання є передумовою ефективного реформування бюджетного регулювання соціально-економічного розвитку. Визначено основні шляхи удосконалення використання бюджетно-податкової системи України в напрямах оптимізації податкового навантаження та бюджетних видатків і стимулювання інноваційного розвитку. Запропоновано загальну схему переорієнтації використання державного бюджету України з переважно фіскальних функцій на фіскально-стимулювальні.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 +
Шифр НБУВ: РА322426


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського