Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124010389<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Іванько І.А. 
Екологічна роль світлової структури у формуванні лісових культурбіогеоценозів в степи (середовищеперетворення, сильватизація, стійкість) : Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.16 / І.А. Іванько ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено параметри освітленості у насадженнях різних типів світлових структур. Вперше деталізовано та кількісно визначено градації світлових станів штучних насаджень у степу. Встановлено зв'язок освітленості підпологового простору з фітокліматичними показниками та розвитком трав'яного покриву лісових культур біогеоценозів. Розглянуто роль травостою у формуванні підземної фітомаси штучних насаджень. Вивчено напруженість кореневої конкуренції деревної та трав'янистої рослинності у насадженнях різних типів світлових структур і станів. З'ясовано роль кореневих систем деревних і трав'янистих видів у формуванні фізико-хімічних, макро- та мікроморфологічних властивостей ризосферної області грунтів. Виявлено масштаби та направленість середовищеперетворювального впливу штучних насаджень різноманітних типів світлових структур на вихідні степові грунтово-кліматичні умови. Доведено необхідність в практиці степового лісорозведення після оцінки лісорослинних умов визначати відповідний тип світлової структури з подальшою комплектацією її деревними породами, що підходять за своїми біологічними особливостями до зростання у певних місцеперебуваннях. На підставі одержаних даних встановлено, що в лісових насадженнях плакорних місцеперебувань степової зони, які складаються з різних деревних порід та мають аналогічний тип світлової структури за умов ідентичної зімкнутості крон, формуються схожі грунтово-кліматичні умови та характер зв'язків фітоценозу з іншими компонентами лісового культурбіогеоценозу.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П34.511(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321241


Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського