Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124011140<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Щокіна К.Г. 
Експериментальне обгрунтування раціонального вибору сучасних і перспективних препаратів з протизапальною дією : Автореф. дис... канд. фарм. наук: 14.03.05 / К.Г. Щокіна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

mдіснено експериментальне порівняння фармакологічної активності та безпечності сучасних і перспективних препаратів з протизапальною дією, а саме: "Індометацин", "Диклофенак", "Піроксикам", "Мелоксикам", "Целекоксиб", "Амізон", "Рексод" та "Кверцетин". Установлено, що найбільш виразну антиексудативну, анальгезувальну дію мають неселективні НПЗЗ ("Диклофенак", "Індометацин", "Піроксикам"). Амізон переважає НПЗЗ і антиоксидант за анальгезувальною активністю за соматичного болю. Найбільш виразний антипроліферативний ефект мають неселективні НПЗЗ, а саме, "Піроксикам" та "Індометацин". Виразну антиальтеративну та кардіопротекторну дію проявляють антиоксиданти "Рексод" і "Кверцетин", селективні та неселективні НПЗЗ, а також "Амізон" - антиартритну активність, яка переважає активність антиоксидантів. Найбільш небезпечними за побічними ефектами є неселективні інгібітори ЦОГ, а саме: найбільш гастротоксичними та нефротоксичними препаратами є "Індометацин" та "Піроксикам", найбільш гепатотоксичним - "Диклофенак". Селективні інгібітори ЦОГ-2 ("Мелоксикам", "Целекоксиб") й "Амізон" майже не проявляють ульцерогенні, гемато- та нефротоксичні властивості. Вивчено можливості корекції побічних дій досліджених НПЗЗ. Виявлено, що використання диклофенака, індометацина у поєднанні з антиоксидантами "Рексод" і "Кверцетиин" дозволяє не тільки підсилити та пролонгувати антиексудативну активність цих НПЗЗ, але й знизити їх ульцерогенну дію. Тобто, антиоксиданти поступаються за ефективністю НПЗЗ, але значною мірою переважають їх за безпечністю та можуть використовуватись у комплексній терапії запалення для підвищення якості протизапальної терапії. Результати досліджень дозволяють обгрунтувати раціональний вибір вивчених препаратів з урахуванням їх ефективності та безпечності.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29 +
Шифр НБУВ: РА346152


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського