Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124011432<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Біктагіров Ф.К. 
Електрошлакові технології з невитратним графітованим електродом в процесах виплавки та рафінування сталей і сплавів : автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / Ф.К. Біктагіров ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено нові й удосконалено існуючі технології електрошлакової обробки, рафінування та виплавки сталей і сплавів на основі електрошлакової плавки з невитратним графітованим електродом. Виявлено фізико-хімічні закономірності-розподіли вуглецю у системі графітований електрод - шлак - метал. Показано, що у даній системі за рафінуючою здатністю перевагу слід віддавати шлакам з вмістом фториду кальцію 30 - 40 %. Виявлено теплофізичні особливості формування зливків під час електрошлакового відливання (ЕШВ) і порційного електрошлакового відливання (ПЕШВ). Створено технології виробництва зливків ЕШВ і ПЕШВ масою до 75 тонн. Показано, що дані методи дозволяють істотно поліпшити якість ковальських зливків, призначених для виробництва виробів з поліпшеними службовими характеристиками. Запропоновано технологію електрошлакової виплавки та рафінування (ЕШВР) з некомпактної шихти марганцевомідних сплавів з демфуючими властивостями на рівні кращих зразків для подібного металу, зокрема, за умов використання металургійного марганцю замість електролітичного. Розроблено та реалізовано технологію електрошлакової виплавки з конверторного ванадієвого шлаку ванадійвміщуючих лігатур зі ступенем витягання ванадію 95 - 97 % і високими техніко-економічними показниками.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: К314.6-64 +
Шифр НБУВ: РА355080


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського