Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124013599<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Зиза М.М. 
Зміни виробничих відносин в українському селі (друга половина ХХ - початок ХХІ ст.): історичний аспект : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Зиза ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення маловідомих і вперше введених до наукового обігу джерел досліджено проблему трансформації організаційно-виробничих структур в аграрній сфері України у другій половині XX ст. - на початку XXI ст. Обгрунтовано шляхи удосконалення сільськогосподарських виробничих відносин з урахуванням історичного досвіду їх розвитку. Встановлено, що характерними особливостями аграрної політики періоду 1950 - 1980-х рр. є використання позаекономічних методів господарювання, непродумана реорганізація колгоспів у радгоспи, декларативна підтримка особистих підсобних господарств. Визначено характер протиріч у розвитку сільського господарства у 1980-х рр. Вперше комплексно в хронологічній послідовності показано вплив аграрної політики на зміни сутності та форми власності, виробничих відносин і методів господарювання. Доведено, що за радянської доби аграрна політика закріплювала монопольне право держави володіти та розпоряджатися засобами матеріального виробництва, зокрема земельними ресурсами, що суттєво впливало на суть і форми виробничих відносин та утвердження безправності сільськогосподарських товаровиробників. В історичному аспекті розкрито динаміку змін у характері виробничих відносин в агропромисловому комплексі у процесі реформування форм власності та господарювання, утвердження нових організаційно-виробничих структур в сільському господарстві на сучасному етапі. Досліджено нові виробничі відносини в аграрному секторі економіки та їх вплив на зміну соціально-професійного складу працівників і розвиток інфраструктури у сільській місцевості. Проаналізовано особливості радикального реформування аграрного сектора у 1990-х рр. Встановлено зміни форми власності та господарювання, зокрема формування нових організаційно-виробничих структур і соціальних груп (фермерів, орендарів, найманих робітників), утвердження приватної власності та набуття селянами статусу сільськогосподарського товаровиробника.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-2 + Т3(4УКР)64-2 +
Шифр НБУВ: РА339905


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського