Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124015177<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Панченко В.М. 
Індивідуальні психофізіологічні відмінності та їх значення при професійному відборі кандидатів на військову службу в особливих умовах : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Встановлено кореляційну залежність між параметрами сенсомоторних реакцій різного ступеня складності, обсягом короткочасної різномодальної пам'яті та рівнями властивостей основних нервових процесів: коротші латентні періоди зорово-моторних реакцій, більший об'єм слухової пам'яті - у осіб із вищими показниками функціональної рухливості та сили нервових процесів, тоді як ефективність зорового запам'ятовування залежить лише від функціональної рухливості. Параметри альфа-ритму електроенцефлограми (амплітуда, індекс та частота) мають між собою прямі залежності: якщо між показниками амплітуди та індексу існує тісний позитивний зв'язок, то між частотою альфа-потенціалів та індексом і амплітудою виявлено зворотний. В обстежених з вищою амплітудою альфа-ритму у порівнянні з групою осіб з низькою величиною цього параметра відзначено більший обсяг короткотривалої слухової пам'яті, коротші сенсомоторні реакції вибору, а також дещо кращі показники властивостей основних нервових процесів та часу центральної переробки інформації. На підставі результатів професійного психофізіологічного відбору показано, що відібраним кандидатам на військову службу, пов'язану з підвищеним нервово-психічним навантаженням, притаманні достовірно швидші сенсомоторні реакції, вищі рівні показників властивостей основних нервових процесів і краще слухове запам'ятовування.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 +
Шифр НБУВ: РА324643


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського