Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124016459<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кравченко М.О. 
Кальцієва регуляція гальмівної синаптичної передачі між нейронами культури гіпокампу : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / М.О. Кравченко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 24 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив кальцієвих депо ендоплазматичного ретикулуму на короткочасну пластичність гальмівної синаптичної передачі між культивованими нейронами гіпокампу щура. З використанням методик електричної позаклітинної стимуляції нервового волокна та поодинокого синаптичного закінчення у комбінації з фіксацією мембранного потенціалу, а також швидкою локальною суперфузією проаналізовано характеристики постсинаптичних струмів і пластичність за парної стимуляції. Розглянуто популяції культивованих нейронів гіпокампу новонароджених щурів та показано наявність двох груп клітин, для яких характерні різні види пластичності за парної стимуляції - депресія та полегшення. Доведено, що спустошення ретикулярних кальцієвих депо пригнічує не тільки амплітуду ГАМК-ергічних постсинаптичних струмів, а й регулює силу короткочасної синаптичної пластичності, але не змінює якісно її характеру та не впливає на кінетичні характеристики гальмівних струмів. Вивчено залежності параметрів ГАМК-ергічних струмів за парної стимуляції поодинокої пресинаптичної терміналі від амплітуди стимулювальної напруги та зовнішньоклітинної концентрації іонів кальцію. Зроблено висновок, що пре- та постсинаптичні кальцієві депо ендоплазматичного ретикулуму можуть відігравати суттєву роль у регуляції спричинених гальмівних постсинаптичних струмів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 +
Шифр НБУВ: РА344125


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського