Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124017275<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Лишенюк С.А. 
Клініко-патогенетична характеристика уражень вегетативної і периферичної нервової систем при дифтерії у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / С.А. Лишенюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 24 с. — укp.

На підставі клінічної симптоматики та показників спеціальних досліджень вивчено зміни функціонального стану вегетативної та периферичної нервових систем в гострому періоді дифтерії та на етапах ранньої та пізньої реконвалесценції. З'ясовано, що для всіх клінічно маніфестних форм дифтерії незалежно від вихідних показників вегетативного тонусу на 9 - 12 день захворювання формується ваготонія, що стабільно утримується, а у разі тяжких форм дифтерії навіть посилюється. У носіїв токсигенних штамів дифтерійної коринобактерії виявлено короткотривалі початкові розлади вегетативного гомеостазу. Встановлено, що дифтерійне бактеріоносійство є активним інфекційним процесом субклінічного рівня. Показано модифікувальний вплив супутньої стрептококової інфекції на характер розладів вегетативного гомеостазу у разі дифтерії ротоглотки у дітей, що проявляється вираженою симпатикотонією початкового періоду хвороби. Встановлено, що у хворих на середньотяжку та тяжку форми дифтерії розвиваються ранні моно- та полінейропатії, що проявляються бульбарним синдромом. Ступінь вираженості та тривалість відповідної неврологічної симптоматики визначено за показниками тяжкості клінічної форми хвороби, інтенсивності та поширеності локальних запальних змін у ділянці ротоглотки. Встановлено, що пізні дифтерійні полінейропатії є переважними розладами рухових функцій нижніх кінцівок, які розвиваються у разі тяжких форм дифтерії. Напередодні їх клінічної маніфестації та після відновлення втрачених рухових функцій за даними електронейроміографічних досліджень виявлено сповільнення руху нервового імпульсу по периферичних нервах. Показано, що даний метод дає змогу прогнозувати розвиток пізніх дифтерійних полінейропатій та оцінити повноту відновлення функціональної спроможності периферичних нервів. Експериментально доведено уразливість безмієлінових нервових волокон серцевого м'яза до пошкоджувальної дії дифтерійного екзотоксину, демієлінізуючий характер змін в периферичних нервах у разі пізніх дифтерійних полінейропатій та, водночас, їх зворотність.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-3 +
Шифр НБУВ: РА350800


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського