Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124017962<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ткач Л.О. 
Комплексна оцінка сучасних кліматичних умов життєдіяльності людини на території України : Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Л.О. Ткач ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено й апробовано конструктивно-географічний підхід щодо розв'язання комплексу завдань, пов'язаних зі змінами кліматичних умов життєдіяльності населення України у зв'язку зі змінами глобального та регіонального клімату. Запропоновано узагальнену графічну модель блок-схеми вивчення змін кліматичних умов життєдіяльності населення України, яка складається з двох розділів: конструктивно-розрахункового та логічно-інформаційного. Узгоджено просторову динаміку метеорологічних величин, які характеризують кліматичні умови проживання людини, з існуючим фізико-географічним районуванням території України (за О.М.Мариничем, П.Г.Шещенком) за допомогою кластерного та кореляційного аналізу з метою визначення завдань, пов'язаних зі змінами клімату, зокрема, емпірико-статистичного моделювання кліматичних умов життєдіяльності населення України у майбутньому (до 2030 р.). Здійснено діагностичну оцінку умов життєдіяльності населення в Україні на межі XX - XXI ст. на базі біокліматичних показників (температури повітря, відносної вологості, швидкості вітру), критеріями яких є класи та типи погоди для холодного та теплого періодів року, а також індекс суворості Бодмана. Вивлено, що похибка розрахунків цих показників перевищує оцінку часових змін. Обгрунтовано доцільність розгляду основної складової - температури повітря, яка є головним фактором формування кліматичних умов життя людини. Здійснено моделювання майбутніх кліматичних умов життєдіяльності населення України до 2030 р., що базується на сценаріях режиму температури з використанням середніх багаторічних характеристик за період, найближчий до прогнозованого. Запропоновано 4 варіанти сценарію зміни температурного режиму повітря до 2030 р.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247(45УКР)6 + Д249(45УКР)47 +
Шифр НБУВ: РА351029


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського