Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124019047<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Черкас К.В. 
Корозійно-електрохімічна поведінка металів та сплавів в озонованій сірчаній кислоті та модельних розчинах синтезу органічних кислот : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / К.В. Черкас ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Показано, що вплив озону корозійну стійкість та електрохімічну поведінку нікелю, хрому, молібдену і сплавів (12Х18Н10Т, Н70М27Ф, 06ХН28МДТ) залежить від природи металу, температури та концентрації сірчаної кислоти. Виявлено, що на поверхні досліджених нержавіючих сплавів і сталей відбувається загальна корозія основного металу та корозія його зварних з'єднань. Вплив озону на корозію металів змінюється за умов збільшення температури середовища за рахунок зниження його розчинності та визначається основними регувальними компонентами сплавів Cr, Mo, Ni. Визначено стійкість до міжкристалічної корозії, межі й умови використання досліджених матеріалів в озонованих середовищах, наведено практичні рекомендації щодо їх використання. Показано, що у 30 - 40 %-вих розчинах сірчаної кислоти інгібувальна дія бензазолів на кислотну корозію сталей і сплавів неоднозначна, що зумовлено різним ступенем протонізації речовин та різними їх адсорбційними властивостями. У досліджених середовищах ступінь захисту металів від кислотної корозії вищий за наявності бензотриазолу, ніж бензимідазолу. Розроблено та вроваджено в ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" і ТОВ "ДонбасТеплоПроект" газові витратомірні установки з необхідним класом точності на базі методу витиснення газу рідиною для подачі й виміру еталонної кількості озоно-повітряної суміші.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-141 +
Шифр НБУВ: РА352078


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського