Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124020565<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Щепіна Н.В. 
Маркери функції ендотелію та запалення у молодих осіб з обтяженою щодо артеріальної гіпертензії спадковістю та у хворих на артеріальну гіпертензію : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.В. Щепіна ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Установлено закономірності змін рівнів маркерів функції ендотелію та запалення у молодих осіб з обтяженою спадковістю (ОС) щодо артеріальної гіпертензії (АГ). Запропоновано шляхи корекції дисфункції ендотелію (ДЕ) та запалення, а саме: використання препарату "Омега-3-поліненасичених жирних кислот" (ПНЖК) та фолієвої кислоти за умов антигіпертензивної терапії. У молодих осіб з ОС щодо АГ виявлено порушення функції ендотелію (зниження ендотелійзалежної вазодилятації плечової артерії (ПА), підвищення вмісту у крові розчинних молекул адгезії судинних клітин-1, активності фактора Віллєбрана та мікроальбумінурії), що переважають у порівнянні з проявами запалення. Установлено, що молоді особи з АГ мають виразнішу дисфункцію ендотелію (ДЕ), а також підвищення вмісту у крові C-реактивного білка інтерлейкіну-6 та L-селектину. Установлено тісний кореляційний зв'язок показників добового моніторування артеріального тиску та ехо-кардіограми з вмістом гомоцистеїну у крові. Виявлено, що хворим на АГ зрілого віку властиві гіпергомоцистеїнемія, суттєві прояви ДЕ і системного запалення. Показано, що хворі на АГ з високим серцево-судинним ризиком і метаболічним синдромом характеризуються значним підвищенням у крові маркерів функції ендотелію та запалення, гомоцистеїну, вираженою мікроальбумінурією. Наведено нові можливості корекції ДЕ та запалення у хворих на АГ шляхом використання за умов традиційної терапії омега-3 ПНЖК та фолієвої кислоти.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 +
Шифр НБУВ: РА355646


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського