Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124023782<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Гаєвський О.Ю. 
Моделі утворення довгоперіодних структур і впорядкованих систем планарних дефектів у кристалах : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Ю. Гаєвський ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 40 с. — укp.

З'ясовано природу утворення та стійкості довгоперіодних структур (ДС) у металевих сплавах, ковалентних та іонних кристалах. Визначено енергетику та властивості планарних дефектів, відповідальних за утворення регулярних структур різного масштабу (довгоперіодних укладань атомних шарів, текстур). Розроблено статико-механічну модель щільноупакованого (ЩУ) кристала, параметри якої визначаються потенціалами міжатомних і міжшарових взаємодій. Побудовано діаграми рівноважних станів для металевих сплавів, іонних і ковалентних кристалів, ВТНП-сполук, в яких спостерігаються політипні структури. Побудовано послідовну теорію довгоперіодних надструктур (ДНС), в якій враховано атомну кореляцію, а також перебудову електронного спектра та зміну топології поверхні Фермі (ПФ) у процесах упорядкування. Розраховано потенціали взаємодії планарних дефектів у металевих сплавах і недеформаційну взаємодію 2D дефектів із домішковими атомами. За допомогою кінетичних рівнянь описано нерівноважні фазові переходи з утворенням довгоперіодних укладань атомних шарів. Здійснено комп'ютерне моделювання відповідного мартенситного перетворення. Розроблено статистико-механічну модель ДС у сплавах з магнітопружним мартенситом, наведено пояснення послідовності міжмартенситних переходів під впливом пружних напружень і магнітного поля. Побудовано стохастичну модель переміщення двійникових границь (ДГ) під дією магнітного поля у сплавах із сильним магнітопружним зв'язком. Визначено вплив пружних напружень, що виникають у процесі переорієнтації двійників, на швидкість руху ДГ.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31 в641.8,022 + К204.3 +
Шифр НБУВ: РА354933


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського