Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124024553<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Тищенко О.М. 
Морфогенез вегетативних органів вищих рослин: молекулярно-генетичні закономірності фізіологічної та структурної диференціації : Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / О.М. Тищенко ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Проаналізовано механізми диференціювання клітин у процесі морфогенезу вегетативних органів рослин. Експериментально обгрунтовано, що диференційна експресія генів, яка триває на інтегральному рівні, є ключовим компонентом молекулярних механізмів морфогенезу на ранніх етапах індивідуального розвитку рослин. Встановлено, що у разі фізіологічної диференціації відбувається вибіркова експресія геному, внаслідок якої в клітинах спеціалізованих органів рослин транскрибуються різні кількості якісно відмінних молекул ядерних і полісомних РНК. Оцінено загальну кількість органо-специфічних мРНК та встановлено, що вони є основним компонентом генетичних програм розвитку. Наведено дані про диференційну експресію генів в органах рослин у разі переходу від етіоляції до фотоморфогенезу. Досліджено регуляцію інтегральної експресії органо-специфічних генів на транскрипційному та посттранскрипційному рівнях. Доведено, що більшість органо-специфічних генів, які визначають морфофізіологічні відмінності пагона і кореня, підлягає регуляції на транскрипційному рівні. Розкрито участь метилування ДНК у молекулярних механізмах диференціювання клітин у процесі морфогенезу вегетативних органів рослин. Проаналізовано роль ензиматичної модифікації цитозину як одного із факторів механізму клітинного диференціювання в процесі морфогенезу вегетативних органів рослин, який відбувається на рівні координованої транскрипції генів. Наведено дані про дифереційну експресію генів, фрагментацію та метилування ДНК у випадку природної запрограмованої загибелі листків, рослин.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*433.3*691
Шифр НБУВ: РА320078 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського