Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124024589<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кліценко Г.Г. 
Морфологічні аспекти гетероспермії сої і її використання при доборі насіння : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Г.Г. Кліценко ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2008. — 22 с. — укp.

Вивчено морфологічні особливості гетероспермії сої сортів "Херсонська 908", "Одеська 124", "Витязь 50" та їх взаємозв'язок з посівними та врожайними властивостями насіння. Обгрунтовано новий принцип добору посівного матеріалу. З урахуванням результатів досліджень показано, що найбільш об'єктивним параметром, що детермінує інтенсивність росту проростка, є форма насіння, яка зумовлюється співвідношенням його лінійних розмірів і відображається величиною індексу деформованості. Вивчено схожість насіння та встановлено, що найбільш суттєва схожість залежить від форми насіння. З'ясовано, що насіння оптимальної форми має схожість на 6,5 - 7,2 % вище, ніж насіння вихідного зразка. Між певними лінійними розмірами насіння та рівнем його врожайних властивостей на підставі результатів досліджень не було установлено будь-якого певного зв'язку. Протягом всіх років досліджень у трьох сортів спостережено негативний зв'язок між ступенем деформованості насіння та продуктивністю рослин. Насіння сої, що формується в різних вертикальних ярусах рослин, суттєво не відрізнється за лінійними розмірами та масою, однак, відрізняється за рівнем врожайних властивостей. Краще насіння формується у середній частині рослини, а найменш урожайне - у нижній. З віддаленням місця формування насіння від головного стебла рослини зменшується довжина та маса насіння, але закономірно збільшується рівень його врожайних властивостей. За результатами досліджень установлено, що система сортування насіння сої, яка грунтується на поділі зернової маси на решетах з довгастими та круглими отворами не дозволяє відбирати біологічно найбільш повноцінний посівний матеріал. Обгрунтовано необхідність створення потокових ліній, принцип роботи яких повинен грунтуватися на доборі насіння з оптимальною формою.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-31 +
Шифр НБУВ: РА356232


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського