Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124025427<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Шевченко М.С. 
Наукове обгрунтування способів регулювання шкодочинності бур'янів в агроценозах зернових і олійних культур степової зони України : автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / М.С. Шевченко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 41 с. — укp.

Вивчено процеси формування засміченості посівів зернових і олійних культур. Розроблено ефективні способи обмеження розповсюдження та зниження шкодочинності бур'янів. Установлено видову та кількісну динаміку бур'янів у сівозміні за умов проведення полицевої оранки та грунтозахисного чизельного обробітку грунту. Визначено закономірності профільної міграції насіння бур'янів в орному шарі грунту залежно від основного обробітку, а також особливості формування фітоценозу бур'янів за різної концентрації у біологічно активованому шарі грунту. Розглянуто вплив агрофізичних властивостей грунту на ступінь забур'яненості посівів і продуктивність сільськогосподарських культур. Виявлено спрямованість мікроеволюції фітоценозу бур'янів внаслідок довгострокового сільськогосподарського використання земель і традиційних технологічних засобів вирощування. Розкрито роль агротехнічних і хімічних заходів боротьби з бур'янами у підвищенні конкурентоздатності зернових і олійних культур. Розроблено регресивні моделі та параметри, що характеризують взаємозв'язок між ступенем засміченості та вологоспоживанням, виносом поживних речовин і продуктивністю кукурудзи та соняшника. Запропоновано методичну базу оцінки вологоспоживання в забур'янених агроценозах, а також прогнозу визначення біологічної ефективності гербіцидів різного спектра фітотоксичної дії стосовно складних фітоценозів бур'янів. Базуючись на науково обгрунтованих принципах функціонування засмічених агроценозів з урахуванням фітотоксичних властивостей гербіцидів рекомендовано оптимізовані регламенти та добір препаратів, що значною мірою підвищує ефективність заходів щодо запобігання втрат врожаю. Розроблено модель біоенергетичного кругообігу у посівах кукурудзи та встановлено роль елементів системи боротьби з бур'янами в акумуляції фотосинтетичної енергії агроценозами цієї культури.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-467(4УКР) + П214.1-467(4УКР) + П146.7(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352115


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського