Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124025909<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Дудник О.В. 
Національно-демократичні перетворення на Київщині в революційну добу (березень 1917 - 1920 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Дудник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням широкої джерельної бази досліджено національно-демократичні перетворення на півдні Київщини, що відбувалися під час української національно-визвольної революції (березень 1917 - 1920 рр.). З'ясовано участь населення у розгортанні громадсько-політичного життя, висвітлено процес створення у містах і селах осередків українських політичних партій, проаналізовано рішення селянських з'їздів та з'їздів кооператорів. Розглянуто питання щодо ставлення населення Київщини до українських урядів, що створювалися у процесі українського державотворення. Визначено основні напрямки участі населення повітів у громадянському самоврядуванні. Висвітлено участь населення у виборах до Всеросійських і Українських установчих зборів. Розкрито причини та характер селянського руху на Київщині у роки Української революції. З'ясовано, що вирішення земельної проблеми базувалося на експериментах, які проводили уряди доби визвольних змагань 1917 - 1920 рр. Установлено участь громадськості Київщини у відродженні національної освіти та встановлено її особливості залежно від тогочасної державної політики. Проаналізовано діяльність у цьому напрямку спілки вчителів "Просвіта", а також кооперативів. Відродження національної освіти виявлялося у розширенні шкільної мережі, матеріальній підтримці вчительства, підвищенні їх кваліфікації, підготовці навчальної літератури. Одним з напрямків відродження національної освіти на різних етапах революції було наявним піклування про запровадження української мови, вивчення української літератури, історії.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЕ)612-45 + Ф69(4УКР-4КИЕ)2 +
Шифр НБУВ: РА351199


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського