Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124027078<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Гуда Н.В. 
Обгрунтування використання фотомодифікованих ксенодермотрансплантатів у комплексному лікуванні опікових хворих : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.В. Гуда ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено, що фотомодифікація ксенодермотрансплантата покращує його лікувальні властивості, зокрема, підвищує адсорбційно-антитоксичні (на 32 %) й антимікробні (у 2,5 раза сильніше сповільнює ріст колоній мікроорганізмів). В експерименті на тваринах вивчено ефективність використання ліофілізованих і фотомодифікованих ксенодермотрансплантатів для тимчасового закриття опікових ран ШАБ-IV ст. у порівнянні з місцевим лікуванням за традиційними методами. Застосування фотомодифікованих ксенодермотрансплантатів після проведеної ранньої некректомії призводить до активації репаративних процесів, що зумовлює зменшення раневої поверхні за рахунок крайової та острівцевої епітелізації, а використання ліофілізованих ксеноклаптів зменшує рану на 22 %. З метою обгрунтування можливостей використання фотомодифікованих ксенодермотрансплантатів у комплексному лікуванні опікових хворих проведено клініко-морфологічні обстеження 116-ти опечених хворих, з них 52 потерпілих з індексом тяжкості ураження (ІТУ) понад 30 од. Доведено, що фотомодифіковані ксенотрансплантати сприяють покращанню перебігу опікової хвороби, посиленню репаративних процесів у ранах, скороченню термінів стаціонарного лікування хворих з ІТУ до 30 од. на 11,4 доби (49,2 %), а з ІТУ понад 30 од. - на 24,9 доби (66 %) у порівнянні з традиційними методами лікування і на 3,4 доби (21,8 %) та 7 діб (13 %) відповідно у порівнянні з пацієнтами, у комплексному лікуванні яких використовували ліофілізовані ксенотрансплантати.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-5 +
Шифр НБУВ: РА346417


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського