Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124027157<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Туринський В.М. 
Обгрунтування і розробка системи технологічних рішень та способів виробництва продукції вівчарства : Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.М. Туринський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 42 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи комплексного вирішення актуальної для України проблеми формування конкурентоспроможного виробництва продукції вівчарства за ринкових умов. Розроблено ефективні технологічні рішення та біотехнологічні способи відтворення овець і вирощування здорового молодняку. Удосконалено технології машинного доїння овець та переробки молока, а також стрижки, первинної та поглибленої обробки вовни. Обгрунтовано систему селекційно-технологічних рішень та організаційно-економічних заходів, спрямованих на підвищення ефективності використання генетичного потенціалу овець асканійської селекції щодо м'ясної, молочної та вовнової продуктивності. Запропоновано нові технічні засоби для штучного осіменіння овець, способи їх фіксації за ембріотрансплантації методом лапароскопії. Експериментально доведено профілактичну дію сольово-мінеральної суміші проти пілобезоарної хвороби, шлунково-кишкових гельмінтозів, показано її позитивний вплив на підвищення резистентності молодняка. Удосконалено існуючі технології машинного доїння овець і переробки молока, розроблено нові технічні рішення та засоби для швидкісної стрижки овець. Теоретично обгрунтовано й апробовано новий спосіб первинної обробки вовни на основі застосування фізичних принципів і явищ (пружних коливань, електромагнітних полів, НВЧ-енергії) та екстрагування вовнового жиру з промивної води. Доведено високу економічну ефективність поглибленої переробки вовни (мериносової, кросбредної, грубої та ярки) в трикотажне хутро. Показано доцільність створення мережі високотехнологічних модулів вівцеферм спеціалізованих напрямів продуктивності (м'ясного, молочного та багатоплідного) для всіх природно-економічних зон України. Запропоновано використання створеної асканійської м'ясо-вовнової породи овець як поліпшуючий генетичний матеріал для формування нового перспективного напряму продуктивності у вівчарстві.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П661 +
Шифр НБУВ: РА340176


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського