Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124028757<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Смекалін Є.С. 
Оптимізація структури та параметрів гірничопрохідницьких робіт з використанням імовірнісно-стастичних моделей : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / Є.С. Смекалін ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Уперше гірничопрохідницькі роботи (ГПР) розглянуто як багаторівневу систему, для узагальненого оцінювання ефективності функціонування якої запропоновано показник, що враховує ймовірні зв'язки та визначається на базі відповідності їх складу й інтенсивності прийнятим нормативам. Термін спорудження виробки та пов'язаний з ним показник раціональності використання робочого часу описано з використанням гамма-закону розподілу, обгрунтовано суть параметрів його форми та масштабу для визначення тривалості ГПР на різних системних рівнях. Показано, що вибір гіпотези про розподіл випадкової величини основних показників проходки значно впливає на її кількісну оцінку. Проаналізовано склад і оцінено значимість витрат і втрат робочого часу, що дає змогу обгрунтовано вибирати імовірнісно-статистичні моделі, які щонайкраще відповідають технологічній суті оцінюваних показників з урахуванням втрат робочого часу. Доведено, що вибір технології проведення виробки й оптимізацію організаційно-технологічної структури доцільно проводити поетапно з використанням методу динамічного програмування, який полягає у покроковій оптимізації кожного з елементів виходу з урахуванням максимізації виграшу на всіх наступних кроках моделювання та застосуванням статистичного моделювання для введення випадковості в модель поводження гірничопрохідницької системи за умов невизначеності.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: И15,1 +
Шифр НБУВ: РА334250


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського