Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124028867<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Стащук В.С. 
Оптичні властивості та електронна структура металевих систем на основі перехідних елементів : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.С. Стащук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 29 с. — укp.

На базі вивчення змін в електронній структурі перехідних і благородних (на прикладі міді) металів за умов додавання до їх складу перехідних металів, а також під час структурних та фазових перетворень даних систем досліджено вплив на їх оптичні властивості приповерхневих шарів та стан самої поверхні після різноманітних обробок і дії зовнішніх чинників. Визначено дію стимулюючих факторів (йонної імплантації) на оптичні властивості системи тонка плівка перехідного металу - піроелектрик. Встановлено загальні закономірності формування електронного спектру перехідних металів і міді під час легування їх іншими перехідними металами. На підставі експериментальних даних запропоновано модель електронного спектра невпорядкованих бінарних сплавів перехідних металів, згідно з якою їх енергетичний спектр є суперпозицією спектрів розчинників і домішок, які формують домішкові зони, розташовані вище рівня Фермі або межують з ним. У випадку бінарних сплавів міді з тими ж перехідними металами додаткові смуги, які виникають у спектрах сплавів, пов'язані з переходами електронів на рівень Фермі з домішкових зон, розташованих в цьому випадку за різних енергій нижче рівня Фермі, які, не змінюючи свого положення в енергетичному спектрі, розширюються у разі збільшення концентрації домішок. Визначено параметри s- та d-електронів провідності в чистих перехідних металах та їх зміни у разі додавання до них у вигляді домішок інших перехідних металів. Показано, що у випадку структурних перетворень аморфний - кристалічний стан оптичні властивості металевих систем на основі перехідних металів визначаються, в першу чергу, найближчим оточенням і електронна структура на зазнає суттєвих змін. У зв'язку з цією обставиною під час опромінення високоенергетичними пучками йонів інертних газів систем тонка плівка перехідного металу - піроелектрик зміни їх оптичних властивостей зумовлені, значною мірою, змінами стану самої поверхні, ніж аморфізацією приповерхневих шарів. Запропоновано схему практичного застосування виявленого ефекту різкого збільшення коефіцієнта поглинання та його стабільності в широкій інфрачервоній області спектра в чутливих елементах піроелектричних приймачів випромінювання, які, у порівнянні з існуючими, характеризуються покращеними технічними характеристиками.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4,022 + В378.71,022
Шифр НБУВ: РА313540 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського