Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124030024<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кашаба О.Ю. 
Освітяни-краєзнавці Харківщини в історіографічному процесі 1920-х - початку 1930-х років : автореф. дис... канд. іст. наук: 00.07.06 / О.Ю. Кашаба ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше діяльність освітян-краєзнавців Харківщини розглянуто в історіографічному аспекті. Історико-краєнавчий доробок освітян краю, їх участь у процесі формування та становлення історико-краєзнавчих досліджень вивчено як історіографічне джерело з метою з'ясування місця та ролі краєзнавства у розвитку історичної науки. Вперше проаналізовано основні етапи становлення та розвитку історико-краєзнавчих знань у контексті еволюції української радянської та пострадянської історіографії. Критично осмислено творчий доробок провідних краєзнавців регіону, визначено їх внесок у популяризацію та розвиток історії краю й історичної науки. Досліджено освітянську діяльність наукових і громадських установ, зокрема Українського комітету краєзнавства у період формування історико-краєзнавчого руху в краї у 1920-ті роки. Визначено роль і місце науково-дослідної кафедри історії української культури ім. Д.І.Багалія Харківського інституту народної освіти ім. О.О.Потебні у розвитку історичного краєзнавства. Розглянуто діяльність етнолого-краєзнавчої секції кафедри щодо організації вивчення місцевої історії та розробки освітніх програм з краєзнавства. Вперше проаналізовано методичні матеріали з історичного краєзнавства й обгрунтовано шляхи їх впровадження у школах краю. До наукового обігу введено значну кількість методичних матеріалів з шкільного краєзнавства.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61 + Т1(4УКР)61 + Т1(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА356160


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського