Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124032306<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Бабець Д.В. 
Оцінка стійкості підземних протяжних виробок, що проведені в неоднорідному породному масиві, на основі багатофакторного аналізу : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / Д.В. Бабець ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу на напружено-деформований стан породного масиву мінливості його фізико-механічних властивостей, обумовленої природною неоднорідністю гірських порід. Узагальнено взяті з різних джерел результати численних спостережень відносно фізико-механічних характеристик гірських порід. Розроблено спосіб урахування макродефектів під час визначення параметрів розподілу досліджуваних кількісних ознак. Доведено, що наявність систем тріщин впливає не тільки на величину середнього значення та показники розкиду, але і змінює вид розподілу, зокрема показано, що його асиметрія та ексцес нелінійно залежать від відстані між тріщинами. З урахуванням встановлених закономірностей розроблено алгоритм числового моделювання стохастичної мінливості властивостей середовища під час визначення напружено-деформованого стану масиву навколо виробки. У процесі проведення наукового дослідження використано метод скінчених елементів у поєднаннні з прийомами імітаційного моделювання. Встановлено, що зміщення контуру виробки і розміри зон непружних деформацій в породному середовищі з випадково розподіленими властивостями на 30 - 40 % перевищує ці ж величини в середовищі з усередненими характеристиками. Побудовано прогностичні моделі, які дозволяють оцінити приріст величини зміщення та розміру зони руйнувань залежно від відомих значень варіації основних міцнісних і деформаційних характеристик. На підставі імовірнісної моделі безремонтної підтримки протяжних виробок розроблено методику оцінки їх стійкості та вибору параметрів кріплення.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 +
Шифр НБУВ: РА344906


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського