Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124032323<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кочура І.В. 
Оцінка та прогнозування впливу господарських ризиків на операційну діяльність вугільних шахт : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Кочура ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні підходи щодо оцінки та прогнозування впливу факторів господарського ризику на основні результати операційної діяльності вугільних шахт. Рокрито сутність і природу категорії "господарський ризик" з урахуванням специфіки вугільної галузі, а також зміст поняття "господарський ризик вугільного підприємства" в аспекті відхилення від встановлених параметрів його операційної діяльності. Адаптовано етапи управління господарськими ризиками до умов вугільних шахт. Запропоновано класифікацію господарських ризиків у вугільній промисловості для їх ефективного аналізу. На підставі якісного аналізу господарських ризиків ідентифіковано ризикові ситуації, які оцінено за можливістю їх виникнення та за вагомістю. На підставі ідентифікації ризикових ситуацій і факторів, що їх обумовлюють, виявлено причинно-наслідкові зв'яки впливу факторів господарського ризику на основні результати операційної діяльності вугільних підприємств. Розроблено нейросітьову модель оцінки та прогнозування впливу факторів господарського ризику на основні результати операційної діяльності вугільних шахт. Показано, що дана модель дозволяє знизити невизначеність впливу факторів внутрішнього та зовнішнього середовища та підвищити якість планування на шахтах. На підставі нейромережевої моделі за допомогою аналізу чутливості визначено фактори господарського ризику, які найбільше впливають на операційну діяльність вугільних підприємств. Для даних факторів запропоновано заходи щодо усунення або зниження їх впливу. Розроблено метод кількісної оцінки ступеня ризику на базі кластеризації ризикових ситуацій за зонами ризику. Кластеризацію здійснено з використанням нової ознаки - різноманітності прояву сукупності факторів господарського ризику або показника ступеня ризику, який надає можливість визначити рівень виконання планових завдань на вугільній шахті з урахуванням впливу внутрішніх і зовнішніх факторів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-99-230.38 + У9(4УКР)305.651.51-99-09 +
Шифр НБУВ: РА348744


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського