Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124032708<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Бєлоусова І.П. 
Патогенетичне обгрунтування фармакокорекції гіпоксичного синдрому похідними ксантину : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / І.П. Бєлоусова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено патогенетичному обгрунтуванню фармакокорекції гіпоксичного синдрому (ГС), що формується за умов впливу на організм сполучення гострої гіпоксичної гіпоксії та гіпертермії, похідними ксантину. Встановлено, що найбільш високу фармакопрофілактичну ефективність у випадку даного патологічного стану серед усіх вивчених похідних ксантину виявляє пентоксифілін за умов його перорального введення експериментальним тваринам у дозі 150 мг/кг за 1 годину до впливу екстремальних факторів, завдяки чому середньоефективна доза препарату складає 120 мг/кг. Показано, що в основі антигіпоксичної дії препарату лежить його спроможність запобігати активації процесів перекисного окислення фосфоліпідів мембран, що виявляється у зниженні вмісту первинних, проміжних і кінцевих продуктів ліпідпереокислення. Важливу роль у реалізації препаратом антигіпоксичної чинності відіграють його антирадикальні властивості, які виявлено за допомогою засобу біохемілюмінесценції (БХЛ). Важливе значення має спроможність пентоксифіліну підвищувати в тканинах рівень ендогенних протекторів гіпоксії - циклічного аденозинмонофосфату і простацикліну. Значний вплив на формування і протікання ГС виявляє спроможність пентоксифіліну запобігати порушенню антиоксидантно-прооксидантної рівноваги за рахунок зберігання активності компонентів антиоксидантної ситеми захисту організму - каталази, супероксиддісмутази, глутатіону і відвертання зниження вмісту функціонально активних SH-груп, а також забезпечувати достатній рівень захисту організму від впливу екстремальних факторів внаслідок мембраностабілізуючої дії, яка оцінюється за перекисною резистентністю мембран еритроцитів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 ксантин
Шифр НБУВ: РА310301 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського