Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124033354<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сміян О.Д. 
Перерозподіл домішкових та легувальних елементів під час термічного, деформаційного оброблення та його вплив на зародження й розвиток тріщин в металах : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / О.Д. Сміян ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2004. — 43 с. — укp.

Виявлено існування аномальних твердих розчинів клатратного типу двох різновидів. Установлено нові механізми транспорту хімічних елементів у твердому тілі, а також перерозподіл елементів у металі між зерном та його межами, яке починається одразу після прикладання статичного навантаження за Т = 300 К. На атомному рівні розроблено механізм та вивчено перебіг початкових стадій формування: зародків рівноважних зерен під час рекристалізації; зародків кристалів у надрах аморфної речовини (до зникнення галло); плівок-конденсатів бінарних сплавів за умов невагомості. Запропоновано концептуальну гіпотезу моделі поверхні та феноменологічну теорію виявленого явища поатомного розщеплення металом молекул середовища, в якому він деформується. Виявлено існування специфічних утворень з квазійонів нематричних елементів. Зазначено, що це рухомі утворення, які можуть фіксуватись на дефектах та міжфазних поверхнях, формують стаціонарні передвиділення, кластери, а згодом й зародки нової фази. Установлено, що водень у металі може існувати у вигляді квазійонів <$Eroman H sup -> і <$Eroman H sup +>, які мають різну природу, різні властивості та різну поведінку в металі. Запропоновано три додаткових параметри до критеріїв достатності зародження та росту тріщин, механізм процесу руйнування металів за різних температур та швидкостей деформування. На базі виявлених явищ розроблено нові технології твердофазного рафінування, а також нанесення покриттів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.223 + К208 +
Шифр НБУВ: РА330150


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського