Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124033600<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Степаненко В.В. 
Північне Причорномор'я у системі зовнішньоторгівельних зв'язків Російської імперії (90-і рр. ХІХ ст. - 1914 р.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Степаненко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження історії розвитку зовнішньої торгівлі через порти Північного Причорномор'я у 1890 - 1914 рр. На підставі вивчення наукових здобутків вітчизняних учених, а також нових фактів, статистичних і аналітичних матеріалів із використанням сучасних методів і методології історичної науки здійснено всебічний аналіз об'єкта дослідження, визначено місце та роль регіону в системі всеросійського ринку та показано вплив урядової політики на його становлення. Вперше проаналізовано розвиток хлібної торгівлі в регіональному аспекті. З'ясовано причини виникнення позитивних і негативних тенденцій у зовнішній торгівлі у південном у регіоні. Виявлено, що саме в даний період порти Одеси, Миколаєва, Херсона, Свердловська органічно й інтенсивно ставали учасниками світового ринку. Встановлено, що морська торгівля розвивалася насамперед з Німеччиною, Францією, Голландією, Англією, Італією та деякими іншими країнами. Виявлено, що головним предметом експорту кінця XIX - початку XX ст. залишалися зернопродукти, що обумовлено перетворення південної України у район капіталістичного землеробства. Показно важливу роль іноземного капіталу (німецького, англійського, французького) у розвитку регіональної торгівлі на початку XX ст., наявність якого сприяла збільшенню обсягів експорту сільськогосподарської продукції та сировини, що актуально і в сучасний період. Детально досліджено роль українських бірж у проведенні торгових операцій. Зроблено висновок, що інкорпорація України до світового ринку призвела до різкого збільшення кількості бірж на межі XIX - XX ст. у регіоні (зокрема, в Миколаєві, Єлисаветграді, Херсоні).

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)52-6 + Т3(2)52-6 +
Шифр НБУВ: РА347999


Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського