Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124034685<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Матяш І.Є. 
Плеохроїзм оптичних та фотоелектричних явищ у кубічних кристалах з індукованою анізотропією : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.Є. Матяш ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено ефект лінійного плеохроїзму у напівпровідникових кристалах кубічної сингонії з індукованою анізотропією діелектричних властивостей з використанням методу, який базується на модуляції поляризації та характеризується високою чутливістю до величини анізотропії. Показано, що одержані сигнали поляризаційної різниці містять похідну функції за коефіцієнтом поглинання та поляризаційну різницю коефіцієнта поглинання. У зразках одновісно деформованого нелегованого кремнію у межах пружної деформації досліджено ефект лінійного дихроїзму у пропусканні. У спектральних залежностях дихроїзму виявлено особливості, що дають інформацію про зонний енергетичний спектр кристалів та вперше виявлено фононну компоненту дихроїзму. Досліджено лінійний плеохроїзм у деяких фотоелектричних явищах (фотопровідності в одновісно деформованих монокристалах германію та вентильної фотоерс в одновісно деформованих кремнієвих p - n переходах). Виявлено явище дихроїзму за дифузною довжиною нерівноважних носіїв заряду у спектрах плеохроїзму та фотопровідності, додатково у спектрах плеохроїзму вентильної фотоерс за товщиною просторового заряду. Показано, що аналіз спектральних характеристик плеохроїзму дає змогу одержати інформацію про фізико-технологічні особливості напівропідникових структур.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.61 +
Шифр НБУВ: РА338609


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського