Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124036068<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Мельничук О.С. 
Право і держава в концепції правосвідомості І.О.Ільїна : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.С. Мельничук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Вивчено концепцію правосвідомості І.О.Ільїна в її правовому та державному контексті, а також у аспекті можливого використання сучасною юриспруденцією та втілення у праві та державі України. Визначено внесок ученого до розвитку теорії та історії держави й права, історії політичних і правових учень, окремих галузей права, а також до розробки юридичної термінології. Базуючись на концептуальних ідеях І.О.Ільїна, обгрунтовано тезу про фундаментальну роль правосвідомості у затвердженні права і держави, забезпечені правозаконності. Наведено етико-нормативний підхід у праворозумінні та доведено пріоритет природно-правового (аксіологічного) напрямку в сучасному праворозумінні у порівнянні з позитивістськими. Комплексно проаналізовано складові концепції правосвідомості І.О.Ільїна та її трактування у різних дослідників. Запропоновано аксіоми правосвідомості, виділені І.О.Ільїним, включити до сучасної трактовки правосвідомості та визначати як волю до права, мети права і здатність "самозаконно" мотивувати свої вчинки свідомістю цієї мети. Зроблено висновок про душевно-духовну суть права та його абсолютну цінність, базуючись на концепції правосвідомості вченого. Розкрито специфіку, призначення та форму держави на підставі ідеї І.О.Ільїна про державу як живу індивідуальність зі своїми особливими даними, неповторною історією, душею та природою.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4РОС)509 Ільїн І.О. +
Шифр НБУВ: РА338792


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського