Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124036670<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Цимерман О.О. 
Пренатальна гіпотрофія у собак, її діагностика та профілактика : автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / О.О. Цимерман ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему діагностики та профілактики пренатальної гіпотрофії у собак. Дану патологію зареєстровано у 25 % випадків загальної смертності тварин. Встановлено, що під час пренатальної гіпотрофії відбуваються значні морфофункціональні зміни в органах фетоплацентарного комплексу у матері та плода, переважно дистрофічного характеру. Розроблено й апробовано програму комплексної діагностики й профілактики пренатальної гіпотрофії у собак з використанням новітніх комп'ютерних технологій. Доведено, що пероральне введення вітамінно-мінерального препарату "Гравідоопт" та інтраабдомінальне застосування вітамінно-гормонального засобу "Каплаестрол" сприяє оптимізації перебігу вагітності та розвитку плода. Виявлено, що <$Ebeta>-каротин впливає на стан епітеліальних клітин, розвиток ембріонів, плодів, структуру та функцію органів фетоплацентарного комплексу, забезпечує імплантацію ембріонів і суттєво впливає на формування й функціонування плаценти. Показано, що мінеральні речовини, які містяться у препараті, активують обмінні процеси (кальцієво-фосфорний) в організмі матері, впливають на розвиток органів і систем, регулюють розвиток рефлекторної діяльності плодів. Встановлено, що введення "Каплаестролу" забезпечує нормальний розвиток плаценти й плодів, а також перебігу вагітності й активує родовий процес. Здійснено впровадження програми комплексної діагностики та профілактики пренатальної гіпотрофії у собак у розплідниках з розведення німецької вівчарки, що дозволило збільшити масу та розміри новонароджених цуценят, скоротити перебіг родового процесу, а також збільшити відсоток цуценят з високим потенціалом розвитку під час народження на 36,35 %, а з низьким - зменшити на 35,16 %.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-953-8 +
Шифр НБУВ: РА355450


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського