Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124038055<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Пороша Н.С. 
Прогнозування перебігу тяжких позалікарняних пневмоній у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Н.С. Пороша ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 21 с. — укp.

Наведено результати обстеження 130-ти дітей у критичних станах, зумовлених тяжкими позалікарняними пневмоніями. У 80 % хворих виявлено порушення центральної гемодинаміки. У дітей, що не потребували штучної вентиляції легень, переважав нормодинамічний режим гемодинаміки. У найтяжчих хворих виявлено гіподинамічний режим гемодинаміки. Установлено значні порушення легеневої гемодинаміки у 91,5 % хворих. У пацієнтів, які не потребують респіраторної підтримки, середній тиск у легеневій артерії та індекс легеневого судинного опору були збільшені удвічі, у найтяжчих хворих - перевищували нормальні показники більш, ніж у чотири рази. Найбільш виражені зміни газообміну та системи транспорту кисню були у найтяжчих хворих, а саме: виражена гіпоксемія, гіперкапнія, а також побічні ознаки порушення утилізації кисню периферичними тканинами. У переважної більшості дітей (91,5 %) виявлено порушення кислотно-основного стану. Для дітей, що не потребували штучної вентиляції легень, був характерний суб- або компенсований респіраторний алкалоз. У хворих, які не потребували респіраторної підтримки, спостережено декомпенсований або частково компенсований респіраторний ацидоз. За умов морфометричного дослідження сегментно-ядерних нейтрофілів периферичної крові виявлено, що у всіх дітей відбувалися значні зміни в структурі клітини: найбільш виражене збільшення площі, периметра, площі ядра, а також ядерно-цитоплазматичного співвідношення у порівнянні з контролем спостережено у найтяжчих хворих. Найбільш інформативними показниками клінічного аналізу крові, що відображають початкову тяжкість стану хворого, є лейкоцитарний індекс інтоксикації, лімфоцитарно-нейтральний та лімоцитарно-сементно-ядерний коефіцієнти, зміни яких спостережно у 96 % досліджених хворих. За одержаними результатами розроблено діагностичний алгоритм прогнозування початкової тяжкості стану дітей за умов надходження до відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 +
Шифр НБУВ: РА350405


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського