Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124038814<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Матьоха Т.В. 
Профілактика запальних процесів внутрішніх статевих органів у жінок, які використовують внутрішньоматкові контрацептиви : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Матьоха ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 24 с. — укp.

Вивчено вплив мідьвміщувального внутрішньоматкового контрацептиву (ВМК) на інтерфероновий статус організму та місцевий імунітет слизової оболонки матки у процесі використання контрацептиву для визначення факторів ризику та передумов виникнення запальних захворювань внутрішніх статевих органів (ЗЗВСО), розроблено спосіб їх профілактики. Узагальнено дані перебігу застосування ВМК 8 760-ти жінками та проведено комплексне клініко-імунологічне обстеження 90-та жінок у динаміці використання ПМК. Показано, що у неінфікованих жінок застосування ВМК не супроводжується змінами інтерферонового комплексу плазми крові, локальна імунна відповідь слизової оболонки матки на наявність мідьвміщувального ВМК має прояв у активації антигенпрезентувальної та регуляторно-хелперної ланок місцевого клітинного імунітету, а реакція ефекторної ланки реалізується як активація гуморальної складової. У осіб з інфекціями, що передаються статевим шляхом, навіть без клінічних проявів запального процесу, до введення ВМК виявлено депресію системи інтерферону та напруження локального клітинно-гуморального імунітету слизової оболонки матки з активацією антигенпрезентувальної, індукторної й ефекторної ланок цієї системи, а також збільшення концентрації імуноглобулінів A, M і G у слизу цервікального каналу. Використання ВМК такими жінками призводить до поступового виснаження клітинної та гуморальної складової (sIgA) локального імунітету ендометрію з формуванням місцевого імунодефіциту, що створює передумови для виникнення ЗЗВСО. Проведення етіопатогенетичного лікування (з застосуванням індуктора інтерфероногенезу) до введення ВМК жінкам, інфікованим інфекціями, що передаються статевим шляхом, призвело до нормалізації рівня сироваткових alpha- і gamma-інтерферона, зникнення ознак активації місцевого клітинного імунітету ендометрію, нормалізації концентрації імуноглобулінів слизу цервікального каналу.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5 +
Шифр НБУВ: РА345489


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського