Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124039210<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Соколовська О.О. 
Психологічні аспекти ефективності антигіпертензивної терапії : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.О. Соколовська ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 21 с. — укp.

За результатами добового моніторування артеріального тиску (АТ) в 154 пацієнтів виявлено артеріальну гіпертензію в 127 хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) зі значною дисгармонічністю психологічного стану з переважанням невротичних рис, ригідності та аутичності. Встановлено, що позитивна динаміка показників добового моніторування АТ на тлі антигіпертензивної терапії еналаприлом, або його поєднанням з гідрохлортіазидом і (або) атенололом у 85,1 % випадків супроводжувалась покращанням психологічного стану з послабленням тривожно-депресивних, іпохондричних, психастенічних розладів, замкнутості та афективної ригідності. Відзначено, що психокоригувальний вплив лікування проявляється незалежно від присутності антигіпертензивного ефекту, а незадовільним результатам антигіпертензивної терапії сприяють вихідні зміни психологічного статусу з характерним зниженням оптимізму та труднощами під час міжособистісних контактів. Визначено, що імовірність відмови від постійної антигіпертензивної терапії підвищується у хворих з психологічними особливостями, які відображають порушення соціально-психологічної адаптації, та молодих пацієнтів з більш легким перебігом захворювання. У 17,5 % пацієнтів з підвищеним АТ за результатами добового моніторування АТ виявлено "гіпертензію білого халата", визначено підвищення іпохондричної фіксації, тривожно-помисливі та істероїдні риси. У 32,3 % хворих на ГХ відзначено реакцію "білого халата", яка супроводжувалась значними явищами невротизації особистості у вигляді іпохондричних, тривожно-депресивних, істероїдних і психастенічних розладів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА322157


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського