Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124041009<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Третьяк М.В. 
Ринок і інститут власності: особливості формування : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / М.В. Третьяк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему співвідношення ринку та відносин власності. Розглянуто еволюцію відносин власності. Висвітлено особливості виникнення та розвитку товарного господарства (товарно-грошових відносин). Установлено, що ці процеси у аспектах історичного періоду та сьогодення взаємопов'язані та взаємозумовлені. Проаналізовано процес трансформації капіталістичної власності та товарного виробництва від простої форми їх організації до сучасного державно-монополістичного устрою. Визначено місце та роль товарно-грошових відносин у планово-командній економіці. Доведено, що ці відносини за панівної форми державної власності відігравали не тільки додаткову роль, а й виконували певні функції на мікро-, мезо- та макрорівнях. Досліджено процес роздержавлення об'єктів державної власності та їх приватизації як бази для створення поля появи та розвитку ринкових принципів господарювання на тлі теоретичних надбань і практики переходу до ринкових відносин (зокрема в Україні). Розглянуто особливості створення та розповсюдження акціонерної форми власності як найбільш доцільної для всього трансформаційного періоду, яким є не тільки перехідний період від плану до ринку, а також перехід до постіндустріального суспільства. Значну увагу приділено ролі держави у цьому процесі, державній власності, державному секторові економіки та державному регулюванню як складової загального механізму регулювання за взаємодії з ринковими важелями. Досліджено взаємодію інституту ринку й інституту власності через функції та дисфункції ринку. Зроблено висновок щодо існуючої детермінанти економічного та соціального розвитку на підставі технократичних та іституціональних змін, що надає можливість суттєвого зниження трансформаційних і трансакційних витрат суспільства. Суттєвою умовою ефективності переходу і ринку, і власності до індустріальної економіки є економічна політика держави - зокрема з мінімізації впливу екстерналій на господарське життя.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.3 +
Шифр НБУВ: РА352150


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського