Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124043492<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Рудь О.Г. 
Роль молодняку великої рогатої худоби в епізоотичному процесі лейкозу : Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.08 / О.Г. Рудь ; Одес. держ. аграр. ун-т Мінагрополітики України. — О., 2003. — 24 с. — укp.

Уперше визначено особливості динаміки показників інфікованості вірусом лейкозу різних вікових груп великої рогатої худоби у неблагонадійному господарстві на початку та в процесі проведення оздоровчих протилейкозних заходів. Встановлено, що на початку оздоровлення господарств інфікованість тварин старших вікових груп вища, ніж молодняку. З'ясовано, що проведення протилейкозних оздоровчих заходів призводить до зменшення числа вірусоносіїв як у групах молодняку, так і маточного поголів'я незалежно від початкового рівня інфікованості у господарстві. На завершальних етапах оздоровлення господарств виявлено зниження показника інфікованості серед тварин як старших вікових груп, так і молодняку. Доведено, що інфіковані тварини з молодших вікових груп продовжують виділятися ще певний час навіть після припинення виділень позитивно реагуючих тварин із старших вікових груп і на завершальних етапах оздоровчих заходів виступають джерелом збудника вірусу лейкозу великої рогатої худоби (ВЛВРХ) у епізоотичному лейкозному процесі. В епізоотологічному експерименті вивчено динаміку титрів противірусних антитіл у корів до і після розтелення. Виявлено, що після розтелення рівень титрів антитіл у сироватці крові корів знижується, а потім відновлюється на 37 - 43-й день. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено, що зараження телят збудником лейкозу великої рогатої худоби відбувається переважно в постнатальний період їх розвитку. Встановлено, що телята, які не мають колостральних протилейкозних антитіл, можуть заражатись ВЛВРХ на 45-й день життя. Розроблено системи протилейкозних заходів з визначенням титрів протилейкозних антитіл у корів-матерів та диференційованим підходом до визначення терміну першого серологічного дослідження телят. Доведено, що скорочення інтервалів серологічних досліджень до 10 днів та вчасне видалення із стад інфікованих тварин сприяє швидкому оздоровленню господарств. Вперше в Україні вивчено динаміку інфекційного лейкозного процесу в молодняку великої рогатої худоби та у тварин на різних стадіях його перебігу, встановлено пряму залежність між титром колостральних антитіл у корів-матерів та терміном їх циркуляції в організмі телят.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-1 +
Шифр НБУВ: РА327894


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського